Beštia

Beštia

Pamätáte si Annu?
Odvážnu Annu z Neapola, ktorá ma zaučila „kávovému fachu“?
Tak tá už odišla.

V deň, kedy sme spolu slúžili posledný krát som nahovárala sama sebe, že som s tým stotožnená. Ale čo ten rohatý zákerník nechcel, bolo to obdobie môjho zradného PMS (predmeštruačného syndrómu), ktorý mi maximálne zablokoval kontrolu nad emóciami a tak náš posledný večer kedy sme spolu slúžili som všetko servírovala so stiahnutým hrdlom a montovala som trochu slané latté.

Po odchode Bossa ako som Vám to spomenula v článku NOBOSS odišla aj bedrová beštia „Managérka“. Jej postrachom bol pohľad na vetrínu a bože chráň dať si niečo sladké alebo smažené. Váha tejto osoby bola vždy relatívny pojem.

Vysvetlím.

Váha ako človeka – nasadila parohy dlhoročnému priateľovi s našim EXBOSSOM vďaka čomu získala neoficiálne pravá komandovať. S iróniou tomu hovorím „comanda la vagina“ čo asi netreba veľmi prekľadať.

Pozícia Managérky bola vlastným fiction filmom (nakoľko sa vykrištalizovalo, že nikdy túto pozíciu nemala, len si ju sama vytvorila a paradoxne ani nikdy neplnila) bolo len príkladom toho, že v hlave sa jej niečo pletie. Po odchode EXBOSSA, ktorého vydierala svojou „ofinou“ a presvedčivo si vydupávala svoje svojími ťažkopodrážkovými koženými polčižmami (či bolo leto a či zima) sa vlastne kŕmila našou bezbrannosťou.
Fyzická váha – Ona bola kráľovnou vykĺbených bedier! Nebola štíhla, bola vychudnutá, ale bolo viac než jasné, že ona sa vidí ako slonica.

Hovorí sa, že ľudia, ktorí majú zlý príjem stravy sú potom nervózni a neustále podráždení. To bol aj jej prípad. Jej pravidelnou rutinou nebolo „zrkadielko. zrkadielko, ukáž mi kto je najkrajší na svete“, ale „váha, váha, .. “ Jej osobná váha mala vďaka jej chorobným kontrolám kalórii pravidelné záznamy o návšteve miestneho psychológa, lebo jej osud závisel na tom, aká cifra naskočí. To viete, trauma je trauma.

Rada by som jej nechala v týchto riadkoch aspoň trochu dôstojnosti tak stopnem sama seba.

VERDIKT: Bedrová beštia po nástupe nového riaditeľa(-ľky) odišla. Sama od seba… no pevedzme, že už nemala koho komandovať a nemohla si to dovoliť.

Povedzme, že jej podrážky sa po jej skresanom egu trochu „zcvrkli“ na podrážku balerín a že jej bedrá neuniesli fakt, že nakoľko už kaviarni „vládne žena“ (nie riaditeľ, ale riaditeľka) nemá koho sexuálne vydierať.
Čo sa týka mňa, tak som počkala, keď mi vyprší zmluva a dala som kaviarni sbohom. EXBOSS pod nadvládou beštie vyrobil dlhy. Nie malé ale dosť veľké nato, aby vyrobili (v niektorých prípadoch aj polročné zmätky na výplatách) a tak teda sbohom.

Opustila som priestor mnohých príbehov. Počula a videla som ich tam mnoho.

Ale tým sa všetko nekonči, naopak začína 🙂
A tak teraz začnem od nuly. ZNOVU.

Je to veľmi príjemná zmena. Mám pocit, že príde niečo lepšie. Neviem kedy, ale príde.

Jednoducho stojím pred prechodom a stlačila som gombík. Dala som vedieť, že som na nohách a som pripravená na zmenu. Už len čakám kedy nabehehne zelená.

Nový zajtrajšok je v rukách semafóra. Viem, že aj keby som mala dlšie čakať, tak to aspoň bude stáť zato. Ak nie, tak si do životopisu švihnem novú skúsenosť 😉

A viete čo? Nech nabehne zelená aj jej, veď bez nároku na to, kto sme zajtra máme šancu na nový štart s novými podrážkami.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *