DECISIONS

Zrejme nebudem sama, ak tvrdím, že náš život (nech je už akokoľvek dlhý) sprevádzajú rozhodnutia. Už od úplného začiatku to boli základy ako je jedlo, hračky, priatelia, šaty, ..
Po čase sa rozhodnutia našich rodičov sychronizujú s našimi potrebami – čo je vhodné, potrebné, dobré a správne. Neskôr tieto rozhodnutia preberáme sami na seba a cez okruhy priateľov si začíname manažovať nielen súčasnosť, ale aj koľko očakávanú budúcnosť!
Izbu pohlcujú korkové nástenky a napichnuté frázy, fotky a inšpiratívne obrázky našej budúcej kariéry a nášho stabilného a úspešného postaja v budúcej forme vycibreného „ja“.

wallpapermania.eu

X krát som sa vracala k niektorým rozhodnutiam. Prehodnocovala som, hľadala som a analyzovala ako by som riešila niektoré rozhodnutia teraz a ako aby sa to dalo vziať späť. Nakoniec všetko analyzovanie bolo dobré len na to, že som si uvedomila chybu a rozhodla som sa ju neopakovať. To bolo koniec koncov to jediné ako možem zmeniť minulosť. Nijako ináč sa s ňou hýbať nedá. Prijať chybu. Hlavne ju NEOPAKOVAŤ!

Analýzy typu: Prečo som bola zaslepená do umenia a zabila celé tie roky niečim, čo ma po rokoch prestalo napĺňať je stále nezodpovedané. Jediné, čo viem s istotou je to, že ináč by som zrejme nebola tam kde som teraz. Nejaký dôvod na to bol a zjeme nie je až tak podstatné vedieť zákulisia všetkého. Opona má predsa najväčšiu silu v tom, že nevieme čo je za ňou.
Náš život by sa mal odohrávať na základe nášho rastu. Mierou by nemali byť centimetre, ale vnútorný rast a mentálny vývin. Možno sa Vám to bude zdať banálne, ale nie nadarmo existujú rozprávky. Úžasný, trefný a pútavý spôsob, ako rozoznať dobré od zlého. Tento základný princíp rozprávok nás od dudlov a plienok napovedá, že v živote stále niečo číha a my občas musíme tasiť meče a ochranné štíty.
Teraz, keď som bližšie k 3Otke ako 2Otke oceňujem čoraz viac existenciu rozprávok.
Rozhodnutia okolo fajčenia a iných sebadeštrukčných „akcií“ som ani nikdy neriešila, lebo by mi pripadalo pritiahnuté za vlasy sa ničiť a ešte za to aj platiť.
Nikdy pre mňa neplatilo nepísané pravidlo ísť s húfom. Ako sólista som cítila, že ten môj smer je presne ten opačný. Vo všetkom!

awaken.com

Nebolo tomu inak ani pri výbere strednej školy.
Nebolo to obdobie prešpikovaného internetu tak, ako je tomu dnes. Všetko sme si vebavovali sami, keď sme sa niečím líšili.
Zlom nastal aj v momente, keď môj triedny pedagóg zahlásil rodičom, aby mi našli školu v našom meste, nie mimo mesta.
Keď sme na Zš vyberali školy, všetci pachtili po študiu v našom meste, maximalne zaparkovať necelých 30km ďalej – Bože chráň!
Ja som si to vzala o niečo ďalej. Zatiaľ čo moji rovesníci priahli po škole štandartného typu, ja
som zvolila umenie.
Takže vďaka všetkým „pozitívnym“ ľuďom v mojom živote, ktorý mi povedali „NIE“.
alebo „NEDÁ SA TO“
alebo „NEFUNFUJE TO“
.. JE TO NEMOŽNÉ !
Ak Vám niekto vyriekne niečo také, tak s 99% máte pravdu a idete správnym smerom. Proti húfu, ale správne. Tieto negatívne indikáciie síce majú plašiť, ale v skutočnosti Vás ženú dopredu a hovoria o tom, ako im to natriete.
Po strednej škole plnej generačných nástrah a zúfalých činov v okolí ani neviete ako a rozhodujete o svojom ďalšom osude. Vysoká škola – strašiak a súčasne výzva nakoniec ovlyvní Váš chod života na ďalšie roky. V mojom prípade to bolo nekonečných 6 rokov so zahrnutým Erazmus programom, ktorý považujem doteraz za najlepšiu vec, ktorá na vysokej škole je a čo Vám vôbec môže ponúknuť.
Rozhodovať o svojom osude by ste mali myslieť ešte pred tým, než sa Vám vynuluje čas Vášho štúdia a z Vás sa vytráca štatút študenta a modifikuje sa k zamestnancovi.
Potom budete riešiť účty, konto, bývanie, nákupy, budget, energie a všetko to, čo dovtedy bolo na ramenách iných.
Život Vám prinesie veľa pohybu a Vy ani neviete ako a budete sa sťahovať z jedného miesta na druhé. Z izby do jednoizbáku. Z jednoizbáku do dvoizbáku a potom ?
Ani ja to všetko neviem. Ale nechcem to odkryť naraz, nato máme v živote oponu.
Odkryje vždy všetko včas. Nie všetko, ale niečo a postupne 😉

8 thoughts on “DECISIONS

 • Anonymný

  Skvelý a úžasný článok! Ľudia, toto dievča má talent!!!!:) už teraz sa teším na ďalšie články! Táto stránka je super a pekná!
  P.S. ten pes nemá chybu!:P

 • Anonymný

  už sa teším na ďalšie a ďalšie články! všetko sa mi tu páči… články mi pomohli, a inšpirovali..každý jeden:) zaslúžil by si tento blog dať do pozornosti a aby o ňom ľudia vedeli pretože určite inšpiruje aj ďalších! ak som to správne pochopila, tento bolg je o plánoch, cieľoch, splnených snoch a teda aj ceste s úlohami, k nášmu cieľu… Ďakujem Biönda za tvoje články! …možno by to chcelo nejaké obrázky, videá….niečo také, aby sa o nej viac vedelo:) ale mne sa páči, a keď si uvedomíme, že má dušu a je naozaj prehľadná a pekná, spĺňa to, čo má, chce to iba viac do popredia dať, lebo si to zaslúži:) to je iba môj názor:) každopádne sa mi tu veľmi páči.
  A.

 • Anonymný

  veľmi by ma potešilo, keby tu bolo aj nejaké video, alebo by bolo aj super aj také niečo, žee čo také pozeráte v taliansku: mohla by si sem aj dať taký stĺpček s tvojimi obľúbenými pesničkami, filmami, aj takými, ktoré aj práve teraz letia v Taliansku, alebo nemusia byť len MADE IN ITALY:), alebo aj fotky len tak, lebo Rím:) inak celá stránka je pekná, články super, si skvelá!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *