JING&JANG

Občas sa stáva, že moja talianska polovička nasadne na večerný vlak na juh Talianska. Vtedy mi robí spoločnosť Mac. (Takto vznikol aj prvý publikovaný článok).

Keď som sama, viem, čo sa stane. Nezaspím.
Sú takmer 3 ráno a ja na mojej ľavej polovičke postele v jeho nočnom pyžamovom tričku pozerám na jeho polovičku postele. Viem, že keby tu bol, tak by som mu mohla zaspávať na hrudi a toto tričko by mal na sebe on. Možno by som už tretiu hodinu občas chrápala do jeho ľavého ucha.
Občas sa mi to stáva, ale Boh mi je svedkom, že to má na svedomí únava.
Pozitívne je, že moje „vedľajšie účinky“ únavy berie môj tolerantný ešte nie manžel s úsmevnými kútikmi.
disneycharacters.net

Nič však nemení na tom, že zajtra budem museť behať s kávou ako Speedy Gonzales. Len si ho predstavte s kávou v labke.
Na prebratie by to možno chcelo rannú Arabicu .. Nutellu a Pizzu Biancu – typickú rímsku pizzu rozkrojenú vstrede a naplnenú mortadellou ..

Rána nie sú také, ako keď je doma „on“.
Svet je iní, keď sa z jedného stanú dvaja. Keď z priečinku vášho života sa spontálne vymaže status „single“.

Donútilo ma to premýšľať, ako to celé do seba zapadá. Ako funguje celok a polovičky. Hotové JING JANG!
Ako je možné, že sa vzájomne doplňujeme a „vyvažuejeme“?
Ako je možné, že cítime, že to čo máme a to čo sme dosiahli, nestačí?

Dospievame do veku, kedy podnikáme cesty. Nie len tie študenské, nie len tie pracovné, ale inštikntívne! Tie životné!
Narodili sme sa s tým, že po čase dospejeme do bodu, kedy začneme cítiť to nedefinovateľné polovičné prázno.
Nie je to typ prázdna, ktoré by mohlo vyplniť čokoľvek! Ani skúsený reštaurátor nemá hmotu na túto záplatu. Nemusíme byť ani školení nato, aby sme zistili, že tento typ prázdna dokáže vyplniť len osoba. Naša budúca polovička. Možno ju už poznáte a niekde na vandrovke svojho života ste s tou osobou vyrastali. Ja som s ňou nevyrastala, ale verila som, že sa nájdeme.
Bolo to akési presvedčenie. Nachádza sa niekde v tele. Neviete kde presne sa nachádza a nepoznáte ani jeho latinský názov, ale EXISTUJE! Žijete s týmto pocitom, domnením, INŠTINKTOM! Tento pocit „bez názvu“ ma sprevádzal a ja som počúvala nápovedy celý čas.
Všade boli akési symboly a ja som sa nechala viesť.
Moja súkromná zbierka znamení a nápovedí ma doviedli k tomu, že som sa ocitla na letisku s letenkou v ruke.

PhotoBy: Bionda (iPhone)

Pamätám si, ako som vstávala skoro ráno nato, aby som o 5 ráno vzala priamy vlak do hlavného mesta, odkiaľ som doslovne vzlietla do mesta, kde ma to najviac ťahalo. Do Ríma!
Nezabudnem nato, ako moje srdce napumpované adrenalínom sa vznášala nad oblakmi.

Na Slovensku som sa dosť napočúvala o tom, že rozhadzujem rukami, kričím a pod. Keď som však prišla do Talianska, splývala som.
Bola to prvá samostatná výprava do nového sveta.
A moja výbava? Kufor, Mapa, GPS v mobile. Srdce sa mi pri zmenách nadmorských výšok tusím nadrozmerne zväčšilo, lebo keď som vystúpila z lietadla., všetko som prežívala intenzívnejsšie. Bola som nesmierne zvedavá, prečo ma moje život prieviedol priamo na toto miesto!
Bola som však odhodlaná zistiť to!

P.S.: Domnievam sa, že znamenia majú také miličké krídelká. Ich trepot sa nedá vždy zachytiť. Možno to chce len radar, dobrú anténu, alebo stíšený iPod a možno ..
počkať .. nepočuli ste ten jemný zrýchlený („nedefinovateľný“) trepot pri vaších ušiach práve teraz?

 

12 thoughts on “JING&JANG

 • Anonymný

  som rada,ze si opäť napísala.Dvaja….nevyčerpateľná studnica príbehov,nápadov,riešení,inšpirácie…
  V dnešnej dobe,kde uz nezáleží vlstne na ničom -ani na rodine,ani na hodnotách,na morálke,keď si ľudia zakladajú na "hocičom" ,je naozaj velmi príjemné vedieť ,že aj zázraky sa dejú..a vieš čo? je to vlastne dobre,že sa to deje v meste RÍM…píš ďalej,prosím,dovoľ aj nám s n í v a ť ……

 • Anonymný

  Aj ja by som niekedy chcel ísť do Ríma. Som športovec a neviem aké sp tam možnosti, myslíš, že to mám skúsiť? chcel by som tam ísť aj s mojou priateľkou. obaja bez športu nevieme žiť:) poradíš, čo by stálo za to vidieť? (zápas, podujatie, ..) Ďakujem.

 • Anonymný

  jej, tá photo od Biondy sa mi páči, mohlo by byť viac takých, od teba:) naozaj veľmi pekný super článok:) bolo by fajn napísať niekedy aj menší článok a častejšie:)lebo sa vždy tešíím na dalsie novinky a pikošky:) a tá fotka z lietadla, very sa mi ľúbi:) jmne by sa páčilo, keby si dávala sem viacej aj tvojich fotiek, čo urobíš – odfotíš TY:) inak super, držím palce:)

 • Ahoj 🙂
  súhlasím, že zo životov vyprchávajú hodnoty. Zrejme ich musíme resuscitovať a oživovať, kým sa to dá. Život potrebuje asi permanentný "UPDATE".
  Je to len nan nás, ako to uchopiť, ktoré "bríle" si dnes nasadíme.
  Keď občas niečo nefunguje, zanmená to, že potrebujeme niečo zmeniť. Občas to chce zmenu.
  (niekedy len "kozmetickú" – ako napríklad zmena farby vlasov, nový kaderník, lepšia mascara, .. chcem tým povedať, že niekedy stačia malé "veľké" veci, ktoré nám môžu urobiť deň krajší)
  Všetci občas potrebujeme vyhodiť smerovku do jedného z mnoha smerov a nabrať druhý dych. Kto iný to môže urobiť, ak nie my? Kto má "manage-ovať" náš vlastný život?
  Keď mám pocit, že sa viac padnúť nedá (lebo to sa občas stáva nám všetkým) tak myslím na ten pomyselný graf. Keď som "na dne" automaticky musí prísť tá "zmena" a ja sa zase vyšplhám hore 🙂
  Dôležité je, nevzdávať sa! 😉

 • Pozdravujem z Ríma 🙂
  Pokiaľ chcete navštíviť Rím, nič Vám v tom nezabráni. Rím je teraz mierne vyprázdnený (kľudnejší) kôli teplu a dovolenkám.
  Ak Rím žije nejakým športom, tak je to hlavne football! Všetci o ňom hovoria (či je sezóna, alebo nie, nie je dôležité!) Dá sa ísť na zápasy myslím od septembra. Pričom lístky treba kúpiť vopred. Počas sezóny je Stadio Olimpico preplnený vášnivými fanúšikmi tak vždy opatrne.Neviem však, či by bavil aj Tvoju priateľku. V Ríme teraz svoju pozornosť ťahajú najviac kocerty a hudobné festivaly.
  Ak však chcete spojiť šport&relax, tak hoci aj bez športovej sezóny si môžete privstať a zabehať spolu 🙂 (skoro ráno je vzduch najprijateľnejsí). Potom si môžete dať raňajky v akomkoľvek bare (v Ríme je vždy blízko nejaká kaviareň).
  Možno by bolo lepšie, keby ste si urobili výlet okolo septembra, lebo takto Vás prinúti slnko schovať sa do hotelovej izby kde budete aspoň v miernom chládku.
  P.S.: raz som na letisku počula hovoriť jednu mladú babu zo Slovenska, že sa venuje športu a teraz žije v Ríme. Myslím, že je to sponzorská záležitosť. Takto precestovala už kus sveta. Možno by to mohlo byť pre Vás zaujímavé. Každopádne je dobré poznať svoje možnosti.
  Pokiaľ sa obaja venujete športu, možno existuje možnosť podobná stáži. Možno sa treba popýtať trénerov 🙂

  P.S.: pokiaľ sa mi dostane do úší nejaká športová aktivita, update-nem ju do komentu

  Držím päste 🙂

  BIÖNDA

 • Anonymný

  ahoj Bionda:) chcem sa len opýtať…budeme Ťa môcť niekedy vidieť?? ďakujem, užívaj Ríma a priateľa:) P.S. s tými fotkami, by to bolo fajn, keby sme videli viac z "Tvojho Ríma":)

 • Anonymný

  nechceš niekde zverejniť, poslať, zdielať tvoj blog? podľa mňa si zaslúži viac čitateľov a tak:) držím palce, si super!

 • Anonymný

  ja som videla, že máš aj google+ a tam som si klikla na ten tvoj youtube kanál….bolo by super tam dať nejaké videá! bola som totiž zvedavá, čo tam bude z Talianska. možno to ešte len plánuješ, ja iba že by bolo fakt super, keby si bola aj na youtube, ja by som rozhodne sledovala tvoj kanál!:))))))))

 • Anonymný

  ja som videla, že máš aj google+ a tam som si klikla na ten tvoj youtube kanál….bolo by super tam dať nejaké videá! bola som totiž zvedavá, čo tam bude z Talianska. možno to ešte len plánuješ, ja iba že by bolo fakt super, keby si bola aj na youtube, ja by som rozhodne sledovala tvoj kanál!:))))))))

 • Ahoj:)
  Zatiaľ som bublikovala len priamo na BIÖNDe cez tlačítko "publikovať" 😉 a cez FB page BIÖND-y tu: https://www.facebook.com/BiondaBlogger?ref=hl
  Pokiaľ ste presvedčení, že BIÖNDA by mohla niekoho zaujať, alebo mohla robiť "sprievod" počas cesty v buse, tak môžete využiť jeden zo social button-ov 😉

  Social Button sa vždy nachádza pod článkom 😉
  Viac update-em v SPEECH/THANK YOU ALL! 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *