Keď muž nie je finančný plán

Keď muž nie je finančný plán

A JE TO TU!

Stále sa učím, že svoje želania musím stále cibriť.
Pýtate sa prečo? Nebyť sama sebou, pýta sa tiež.
Nechcela som sa vzdať kávy, ale chcela som vymeniť kaviareň za niečo viac. Povedzme, že stúpnuť na hodnote a vymeniť kaviareň za niečo „kľudnejšie“ a lepšie platené.
Potom sa to stalo.
Ono to prišlo – ponuka z 4hviezdičkového hotela a raňajková sála. Pracovný čas len ráno. To som predca chcela. Myslela, som že som konečne prišla na správne miesto. Nebol by to život, keby do toho nepriplietol do hejtované „Ale“.
Dostala som sa do spoločnosti báb v mojej vekovej kategórii (mimochodom všetky-straniere-cudzinky, vrátane mňa).
Poznáte to, zo začiatku sa zdábyť všetko TIP_TOP, ALE..
Pokiaľ máte nohy na zemi a oči a uši otvorené zístíte, že sa vlastne nachádzate na javisku, na ktorom sa o hemží hromadou neprofesionálnych hercov. Každý má svoj scénar, ktorého sa tak rukami nechtami držia. Akurát ja som žiadny neobdžala. Bola som tam sama za seba.
Bolo viac než sklamaním, že niektoré „streniere“ sa snažia získať vrchné priečky svojho ne/profesionálneho rastu cez konkurečné dobývanie šéfa, ktorý bol ženatý a mal dieťa. Taktiež s cudzinkou.
Povedzme, že keby nebol vyťažený záletmi, ktoré mu tak permanentne pumpovali ego, tak by to bol vyťažený manžel, otec a businesmann na plný úvazok. Nakoľko sa nechcel vzdať žiadnej zo svojich ne/manželských aktivít (lebo pestovať svoje ego v každom veku sa stalo takou nevyhnutnostťou a samozrejmosťou, ako si pred spaním umyť zuby) začal posúvať svoje aféry na vyššie levely. To pred prípad, aby sa život vonku nestal „monotónny“. Rozbesnil aj kolegyne mezi sebou navzájom. Využil už praveké konkurenčné súperenie dvoch mladých sympatických báb jedného (v tomto prípade) slepého pohlavia o jedného 4Oročného ženáča, ktorý bol dotiahnutý modernou estetikou. Upresním.
Tvárme sa, že pri pohovore som nezaregistrovala, že „niektoré“ vlasy sú výsledkom modernej estetiky nnastelovania vlasov. Povedzme, že keby sa jeden s ex/prítomných partnerov dozvedel o týchto harašeniach na javisku, asi by bossovi nezostali ani vlasy, ani zuby, ktoré neboli jeho.
A týmto sa snáď dostávam k pointe celého „stĺpiku“.
Kde je samostatnosť? To sa vážne ženské pohlavie tak znížilo na vedľajšie príjmy takýmto spôsobom?
Sú mladé, nezávisle a nechajú so sebou manipulovať ako s panákmi na šachovnici. Najhnusnejšie je to, že ten, čo s tými figúrkami pohybuje to robí len pre vlastné potešenie a masírovanie kompenzačných váh a hodnôt života.
Budúcnosť  NIE JE po boku „boháčov“, ktoré si pre svoje rozmarnosti nechávajú otvorené dvere u každej z žien. Budúcnosť je oveľa krajšia pri mužoch, ktorých gps zavedie len k jedný dverám a za nimi budete vždy len Vy!
Všimla som si, že tento problé je asi módou, trendom, alebo dobovým výstrelom tejto éry na medzinárodnej úrovni, preťože pred tým, ako som sa odsťahovala zo SR som zaznamenala tieto varovného signály aj na domácej pôde.
-násťročné tak nadobúdajú pocit, že majú niečo v hrsti. Ale mýslia sa. Ak je niekto v nečej hrsti, tak sú to oni. Upravené, vyžehlené džínové generácie, s ešte nezaschnutým lakom na prirobených nechtoch, ktoré robia spoločnosť ulízaným sbohatlíkom na úkor svojho vzdelania a budúcej kariéry.
Čas, ktorý trávia s týmito „šróbmi“ spoločnosti na káve by mohli investovať do kurzov a projektov vlastnej budúcnosti a nezávislosti. Ako morálnej, tak finančnej. Vymeniť ilúzie o živote po boku nestabilných mužov po boku ozajstných mužov, ktorý Vám za čas nebudú platiť. Tam ide o iné hodnoty. Ale na ich pochopenie to chce asi dospieť.
Možno všetkým týmto generáciam krivdím. Možno to má za následok nevyžiadaný účinok antikoncepcie na príliš mladý organizmus. Možno by to mohli skúsiť opačne. Najkôr dospieť, potom antikoncepcia.
Bud ich zmení dospelosť, alebo kopance labilnej budúcnosti.
budem naivna, ak poviem, že nádej umiera posledná?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *